همه اطلاعاتی که درباره رنگرزی فرش در خانه لازم است بدانید - قالیشویی بانو

همه اطلاعاتی که درباره رنگرزی فرش در خانه لازم است بدانید


آشنایی با بهترین شیوه رنگرزی فرش در خانه

رنگرزی فرش یکی از هنرهای قدیمی است که در حال حاضر هم طرفداران زیادی دارد. رنگرزی با شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود و نیاز به مهارت و تجربه خاصی دارد. در صورتی که نکات دقیق برای رنگرزی فرش رعایت نشود، فرش کیفیت و مرغوبیت خود را از دست می‌دهد. این مطلب دربرگیرنده اطلاعات کامل و دقیق درباره رنگرزی فرش در خانه است.

رنگرزی فرش به چه معناست؟

رنگرزی به شیوه‌ای گفته می‌شود که با استفاده از آن فرش، لباس، پارچه یا منسوجات دیگر با استفاده از رنگ‌های مختلف موجود در بازار رنگ‌آمیزی می‌شوند. رنگرزی فرش طرفداران زیادی دارد و با استفاده از رنگ‌های شیمیایی و سنتی انجام می‌شود.

چرا فرش را در خانه رنگرزی کنیم؟

با اینکه خیلی از افراد گمان می‌کنند بهترین شیوه رنگرزی فرش این است که آن را به قالیشویی بسپاریم، امکان رنگرزی فرش در خانه هم وجود دارد. رنگرزی در خانه با مزایای زیر همراه است.

اطلاعات کامل در مورد وسایل دندانه و رنگرزی - قالیشویی بانو

برای انجام دندانه یا رنگرزی خامه‌ در صنعت فرش لازم است وسایلی در اختیار داشته باشیم. این مطلب در مورد معرفی وسایل دندانه و رنگرزی است. …

 • اگر خودتان شیوه رنگرزی را بلد باشید و در خانه این کار را انجام دهید، مجبور نمی‌شوید هزینه بالایی بپردازید. زیرا رنگرزی در خانه با هزینه معقول و مناسب انجام می‌شود.
 •  برای رنگرزی در خانه می‌توانید به جای استفاده از رنگ‌های شیمیایی از رنگ‌های گیاهی استفاده کنید.
 •  اگر خودتان در خانه رنگری انجام دهید، لازم نیست مدت زیادی منتظر بمانید.

لوازم مورد نیاز برای رنگرزی فرش در خانه

 •  ترمومتر
 • همزن
 •  ظرف شیشه‌تی
 • نمک فلزی مانند زاج سبز یا دی‌کرومات سدیم
 •  مواد قلیایی مثل آمونیاک
 • اسید سیتریک
 •  آب
همه اطلاعاتی که درباره رنگرزی فرش در خانه لازم است بدانید - قالیشویی بانو

سه مرحله اصلی رنگرزی فرش در خانه

 1.  خیس کردن کلاف‌های فرش
  اولین اقدام برای رنگرزی فرش در خانه این است که کلاف‌های آن را به مدت یک تا دو ساعت داخل آب خیس کنید، سپس آب اضافی آن را بگیرید و با شوینده مناسب و آب مجددا بشویید و خشک کنید.
 2.  دندانه کردن پشم
  در این مرحله باید به ظرف آبی که حدود ۷۰ درجه سانتیگراد دما دارد، دندانه اضافه کنید. حدود یک ساعت کلافی را که قبلا شسته و آماده کرده‌اید را داخل آب جوش و دندانه بگذارید.
 3.  رنگرزی فرش
  آخرین مرحله مربوط به استفاده از رنگ‌ها است. وقتی دمای آب به مرحله جوش رسید باید یک ساعت کلاف‌ها را داخل آب جوش و رنگ قرار دهید و هر چند ساعت یک بار با کمک چوب کلاف‌ها را جابه‌جا کنید تا همه قسمت‌های آن رنگی شود.بعد از اینکه دمای حمام رنگ به دمای قبلی رسید و سرد شد، با آب خنک کلاف‌ها را شستشو کنید و در مقابل هوا قرار دهید تا خشک شوند.

قالیشویی بانو

اگر می‌خواهید فرش‌های دستبافت یا ماشینی را با بهترین کیفیت شستشو و تمیز کنید، به خدمات قالیشویی بانو اعتماد کنید. قالیشویی بانو از دستگاه‌های به‌روز دنیا استفاده می‌کند و کارکنان باتجربه و ماهری دارد که تمام اقدامات لازم برای لکه‌برداری، شستشو و خشک کردن فرش را با دقت انجام می‌دهند و آسیبی به کیفیت و مرغوبیت فرش‌ها نمی‌زنند.خدمات دیگر قالیشویی بانو خشکشویی مبلمان و صندلی‌های ناهارخوری و خشکشویی تشک‌های خوشخواب تک نفره و دو نفره است.

 

قالیشویی بانو خدمات بی نظیر و متنوعی به مشتریان خود ارائه می‌دهد

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *