طرز عمل (سنه) یا نامتقارن - قالیشویی بانو

طرز عمل (سنه) یا نامتقارن


 طرز عمل(سنه) یا نامتقارن 

هنر فرش‌بافی از سالیان پیش در کشورمان رواج دارد؛ زیبایی فرش ایرانی با طرح‌ها و رنگ‌های‌ متنوع باعث شده این فرش در کشورهای دیگر هم طرفداران زیادی داشته باشد. فرش ایرانی با مهارت و دقت بالای بافندگان حرفه‌‌ای و با گره‌های متنوعی بافته می‌شود. در این مطلب قصد داریم اطلاعات دقیقی درباره انواع گره‌های مورد استفاده برای بافت فرش را در اختیار شما قرار دهیم. 

نشانه فرش دستبافت مرغوب چیست؟ 

مرغوبیت و کیفیت بالای فرش دستبافت نشانه‌های متعددی دارد. یکی از نشانه‌هایی که باعث می‌شود متوجه شویم فرش باکیفیت است، تراکم گره‌های آن است. با زیاد شدن تراکم گره‌ها، ظرافت و زیبایی فرش بیشتر می‌شود. پس اگر می‌خواهید فرش بادوام و ماندگار تهیه کنید، حتما فرشی انتخاب کنید که تعداد گره‌های آن زیاد باشد. 

 
گره جفتی ( تقلبی ) چیست؟ فواید طرز کار

گره جفتی ( تقلبی ) چیست؟ فواید طرز کار | با توجه به بافت های متفاوتی که در انواع فرش ها وجود دارد، در گره های هر فرش نیز تنوع وجود خواهد داشت …

انواع گره در بافت فرش ایرانی

گره‌های متعددی در بافت فرش مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما دو نوع گره فارسی و ترکی پرکاربردترین گره‌ در بافت فرش ایرانی است.

گره ترکی در بافت فرش

گره ترکی، گره مستحکمی است که باعث دوام بیشتر فرش می‌شود. بافت گره ترکی با استفاده از قلاب و روی دو تا زیر و رو بافته می‌شود. نحوه زدن گره ترکی در بافت فرش ایرانی به این صورت است که بافنده خامه را با دست چپ می‌گیرد و آن را به شکل عمودی روی تارهای زیر و رو قرار می‌دهد.

سپس دو سر خامه را پشت یکی از تارها می‌برد و دور آن‌ها می‌پیچد، سپس خامه را از بین دو تار بیرون می‌آورد.یعنی در گره ترکی بافنده باید یک جفت چله را با کمک قلاب به جلو بکشد و خامه را در دست چپ بگیرد و سر آن را بین دو چله ببرد. بافنده با کمک قلاب، اضافه نخ را می‌برد.

گره فارسی در بافت فرش

طرز زدن گره فارسی به این صورت است که خامه فرش دور یک تار زده می‌شود و از پشت تار بعدی خارج می‌شود. گره فارسی بر اساس جهت آن دسته بندی می‌شود و به دو شکل گره فارسی چب به راست یا گره فارسی راست به چپ است. هر دو نوع گره فارسی گره نامتقارن هستند.

گره فارسی

گره نامتقارن در فرش بافی چیست؟

گره نامتقارن یک گره در بافت فرش ایرانی است که کاربرد زیادی دارد. این گره به صورتی است که در آن دو سر از نخ برای ایجاد گره استفاده می‌شود و به صورت نامتقارن به یکدیگر گره زده می‌شوند. این گره برای بافت فرش ایرانی برای ایجاد الگوها و طرح‌های مختلف در فرش بافی استفاده می‌شود و به طور معمول در تکنیک‌های مختلفی مانند بافت فرش‌های کرمانشاهی و کاشانی مورد استفاده قرار می گیرد.

از خدمات کدام قالیشویی استفاده کنیم؟

قالیشویی بانو کرج با سابقه‌ای درخشان در زمینه شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی و استفاده از شوینده‌های درجه‌یک و مرغوب توانسته کیفیت فرش‌ها را بعد از شستشو حفظ کند و رضایت مشتریان را جلب نماید. در صورتی که به خدمات رفو و ترمیم فرش‌های کهنه یا سوخته نیاز دارید هم می‌توانید به کارکنان ماهر و باتجربه این قالیشویی اعتماد کنید.

سایر خدماتی که در قالیشویی بانو به مشتریان ارائه می‌شود، خدمات خشکشویی تشک خوشخواب و خشکشویی مبلمان و صندلی ناهارخوری است. کارکنان قالیشویی برای ارائه خدمات خشکشویی در محل حاضر می‌شوند و با هزینه معقول و به‌صرفه خدمات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهند.

معرفی قالیشویی در کمالشهر

قالیشویی مرکزی در کمالشهر و انتخاب آن موضوعی قابل توجه برای ساکنان این مطنقه محسوب می‌شود. تمام افراد تمایل دارند فرش‌ها را برای شست و شو به قالیشویی در کمالشهر بسپارند که با افراد ماهر و متخصص در زمینه شستشوی فرش همکاری می‌کند و از بهترین امکانات برخوردار است. همچنین یک قالیشویی خوب کمالشهر باید فرش‌ها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در سلامت کامل به صاحبان آن‌ها تحویل دهد.

قالیشویی بانو خدمات بی نظیر و متنوعی به مشتریان خود ارائه می‌دهد

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *